Piękniejszy park w Górze

Dodano 28 października 2010, wpis archiwalny

W ramach rewaloryzacji  parku miedzy innymi wyleczono 36 drzew, w tym 4 uznane za pomniki przyrody (3 dęby szypułkowe i wiąz szypułkowy). Wycięto 81 starych, suchych i zagrażających bezpieczeństwu drzew. Z parku zniknęły między innymi samosiejki, usunięto uszkodzone gałęzie drzew i wykarczowano pnie. Teren uzupełniono nowymi nasadzeniami drzew liściastych i iglastych, krzewów, roślin runa parkowego i roślin nadwodnych. Wokół pałacu zagospodarowano kwiatowy parter, zasadzono także nowe byliny na skarpie. W parku założono 2 hektary nowych trawników.
Rewaloryzacja parku w Górze trwała od czerwca do października bieżącego roku. Wykonawcą wszystkich prac była firma EKOLAS Przedsiębiorstwo Usługowe z siedzibą w Przygodzicach.
Koszt prac rewaloryzacyjnych to 151 440,41 zł, natomiast całkowita wartość projektu opiewa na ponad 178 tys. zł, z czego prawie 124 tys. zł to kwota pozyskanego przez Powiat Jarociński dofinansowania unijnego.
Uroczyste zakończenie realizacji projektu „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Górze” odbędzie się 5 listopada o godzinie 11.00.