BIP
« powrót 12 kwietnia 2017

Pojadą na praktyki do Niemiec

Pojadą na praktyki do Niemiec   photo

Od 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, zatytułowany: „Zmieniasz swoją przyszłość sięgając po nowe”. Całość przedsięwzięcia realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) na zasadach programu ERASMUS+.

Projekt skierowany jest do uczniów technikum budowlanego, a jego celem jest zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności w branży budowlanej oraz podniesienie kompetencji zawodowych i językowych uczniów klas technikum. Szkoła otrzymała na realizację projektu kwotę prawie 180 000,00 złotych.

 

W maju 2017 roku i w lutym 2018 wyjedzie na praktyki zawodowe do Centrum Kształcenia Zawodowego w Götz koło Poczdamu grupa 28 uczniów. Wyjazd do Niemiec poprzedzony jest trzydziestogodzinnym kursem językowym i czterdziestoma godzinami przygotowania zawodowego przeprowadzonego przez pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej.

10 kwietnia 2017 roku  w obecności Starosty Powiatu Jarocińskiego Teodora Grobelnego oraz Sekretarza Powiatu Jana Bartczaka podpisana została umowa o współpracy i partnerstwie między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, a Izbą Rzemieślniczą w Poczdamie. Podczas spotkania omówiono także program i  szczegóły dotyczące pobytu uczniów technikum budowlanego na praktyce zawodowej w Niemczech.

« powrót Drukuj

Czytaj również: