Ponad 100 tys. zł na kulturę i sport

Dodano 25 stycznia 2012, wpis archiwalny

57 tys. zł rozdysponowane zostało na organizację imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji na terenie powiatu jarocińskiego w szczególności związanych z promocją dziedzictwa kulturowego. W 2012 roku powiat wesprze m.in. organizację „Nocy Muzeów”, Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, Wielkiego Teatru w Małym Mieście, XVII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych oraz Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Przy wsparciu środków z budżetu powiatu powstaną także wydawnictwa „Dwanaście kościołów wokół Jarocina” czy „Przygody Basi – o zabytkach Ziemi Jarocińskiej dla najmłodszego czytelnika”.

W zakresie upowszechniania kultury fizycznej, sportu i krajoznawstwa rozdysponowano 35 tys. zł. Dzięki temu realizowane będą takie zadania jak „Akademia Rugby”, szkółka sportowa teakwondo olimpijskiego dla dzieci i młodzieży, rajdy piesze i kolarskie dla dzieci i młodzieży. Dodatkowe 20 tys. zł przeznaczono na organizację wypoczynku letniego i zimowego dla dzieci i młodzieży.