Powiat Jarociński w obiektywie

Dodano 15 grudnia 2008, wpis archiwalny

Do udziału w konkursie zgłosiło się dziewięciu uczestników. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury pod przewodnictwem wicestarosty Przemysława Musielaka. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej recenzowano amatorów fotografii, którzy nie ukończyli jeszcze 17 lat, w drugiej tych, którzy tę granicę wiekową mają już za sobą. Tylko jeden z uczestników kwalifikował się do młodszej kategorii wiekowej. Dziesięcioletni Paweł Biernacki z Kotlina otrzymał wyróżnienie za zdjęcie zatytułowane „Odstrzał z armat Witaszyce”.  Zdecydowana większość uczestników konkursu zaliczała się do starszej grupy. W tej kategorii pierwszą nagrodę zdobył Jarosław Grunwald z Jarocina. Spośród pięciu zdjęć, które zgłosił do konkursu, jury najbardziej spodobała się fotografia stacji PKP w Jarocinie. Drugie miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarocinie za nietypowe ujęcie fragmentu ul. T. Kościuszki w Jarocinie.  III miejsce zdobył Jakub Staszak z Jarocina za zdjęcie zatytułowane „Rynek w Jarocinie”. Jury przyznało także wyróżnienie, które otrzymał Michał Ciechelski z Jarocina za piękne ujęcie strumyka wpadającego do stawu przy ul. Estkowskiego.