Powiat stara się o kolejne "schetynówki"

Dodano 01 października 2009, wpis archiwalny

Oszacowany w projekcie koszt realizacji inwestycji pn. „Przebudowa ul. Wybudowanej w Jarocinie” wynosi 2 313 929,28 zł. Przebudowa 1 287,00 m drogi będzie polegała m.in. na wykonaniu nawierzchni jezdni z kostki brukowej, budowie chodnika oraz wykonaniu odwodnienia drogi. Przedsięwzięcie to samorząd powiatowy będzie realizował we współudziale finansowym gminy Jarocin, która przeznaczyła na ten cel 400 tys. zł.

Koszt realizacji „Przebudowy drogi powiatowej Klęka-Żerków” – etap II” oszacowano na kwotę 4 481 164,65 zł. W pierwszym, zakończonym niedawno etapie inwestycji przebudowano odcinek drogi o długości blisko 5 km. W II etapie zaplanowano do przebudowy kolejne 4,5 km drogi. Inwestycja rozpocznie się w miejscowości Chrzan, 55 m za torami kolejowymi, a zakończy na skrzyżowaniu z drogą powiatową na rynku w Żerkowie. Przebudowa będzie polegała m.in. na poszerzeniu i wykonaniu nowej nawierzchni jezdni oraz stworzeniu infrastruktury towarzyszącej zwiększającej bezpieczeństwo użytkowników drogi. Przedsięwzięcie realizowane będzie przy współudziale finansowym gminy Żerków w wysokości 1,1 mln zł.

Dodatkowo w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”. powiat jarociński wsparł finansowo gminę Jarocin w kwocie 400 tys. zł, która stara się o dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa drogi Jarocin – Roszków etap I”. Na rozstrzygnięcie konkursu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011” musimy poczekać do 30 października tego roku.