Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dodano 17 października 2007, wpis archiwalny

W tym roku gospodarzem Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Władze powiatu, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, dyrekcje i pedagodzy jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych, rodzice, a także dyrektorzy placówek opiekuńczo – wychowawczych spotkali się w tym dniu, by wspólnie podziękować wszystkim nauczycielom za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń. Zawód nauczyciela wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i umiejętności jej przekazywania, ale i wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi problemami. Najpewniej zaświadczyć mogli o tym pedagodzy, którzy w tym roku otrzymali „Nagrodę Starosty Jarocińskiego” za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz za aktywną działalność na rzecz społeczności nauczycielskiej:
- Elżbieta Kaaz                          - wicedyrektor ZSP nr 2
- Irena Ratajczak                      - dyplomowany nauczyciel chemii w ZSO
- Urszula Goling                        - dyrektor ZSP nr 1
- Małgorzata Karwacka              - wicedyrektor ZSP nr 1
- Radosława Suszczyńska          - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej
- Dorota Andrzejewska              - dyrektor ZSO
- Grzegorz Maćkowiak               - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
- O. Marek Janus

To jednak nie jedyni nagrodzeni tego dnia. Starosta w towarzystwie Mirosława Drzazgi – dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Kaliszu wręczył nagrodę Kuratora Oświaty pani Hance Chodorowskiej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.
    Powodem do dumy dla władz powiatu jest fakt, że nauczyciele jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych podwyższają swoje kwalifikacje zawodowe. 11 nauczycieli awansowało na najwyższy stopień zawodowy czyli na nauczyciela dyplomowanego, natomiast  5 otrzymało w tym roku tytuł nauczyciela mianowanego. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla samych nauczycieli, jak i dla szkół, które na pewno będzie procentowało bezpośrednią korzyścią dla całej społeczności szkolnej.
    Podczas uroczystości starosta jarociński zapewnił wszystkich nauczycieli, że jednym z najważniejszych działań powiatu jarocińskiego było, jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do kształcenia młodych ludzi. Życzeniami cierpliwości i wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy z młodym pokoleniem zakończyła się część oficjalna Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, po której nauczyciele mieli przyjemność oglądania „siebie” z perspektywy ucznia w programie artystycznym, który przygotowali wychowankowie jarocińskiej „Dwójki”.