Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o pandemii

Dodano 15 maja 2009, wpis archiwalny

Na temat budzący w ostatnim czasie sporo pytań i wątpliwości dyskutowali starosta jarociński, wójtowie i burmistrzowie, pracownicy starostwa i urzędów gmin z terenu powiatu odpowiedzialni za bezpieczeństwo publiczne i zarządzanie kryzysowe oraz przedstawiciele poszczególnych służb, inspekcji i straży. Z racji tego, że Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w ramach ustawowych kompetencji sprawuje nadzór epidemiologiczny nad zachorowaniami na choroby zakaźne, problem przybliżył Zygmunt Jasiński – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie. W swym wystąpieniu przedstawił zebranym informacje o tym, w jaki sposób wirus się rozwija, jakie niesie zagrożenia dla organizmu oraz jak przebiega procedura postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania. Jednocześnie powiatowy inspektor sanitarny powiadomił zebranych, że badania przeprowadzone w ostatnich dniach dowodzą, iż wirus A/H1N1 nie  jest wirusem o wysokiej ekspansywności. Większość przypadków to zachorowania o łagodnym przebiegu nie wymagające hospitalizacji. Inspektor podkreślał jednak, że zawsze należy zachować ostrożność i zgłosić się do lekarza w przypadku charakterystycznych objawów chorobowych.

Pobierz komunikat Pobierz komunikat (50.02 KB)