Poznać język na obcej planecie

Dodano 21 listopada 2013, wpis archiwalny

Autorka książek dla młodzieży i dorosłych opowiedziała o swojej rodzinie, o tym, że po maturze rok spędziła w Jarocinie ucząc się w studium bibliotekarskim.  Jednak większa część  spotkania poświęcona była pytaniom młodych czytelniczek. Gdy uczennice zadawały B. Kosmowskiej pytania, to pisarka zawsze chciała znać imię osoby pytającej i odpowiadając bezpośrednio do niej się zwracała.  Uczennice pytały o takie książki jak, „Puszka”, „Ukrainka” czy „Gobelin”, ale również o sprawy życiowe.  Ciekawe były jak wyglądała miłość w czasach młodości B. Kosmowskiej oraz jak to jest gdy dorosła osoba pisze książki dla nastolatek. –Ja jestem dla was z obcej planety. Gdy chcę wejść na waszą planetę,  to muszę poznać wasz język – odpowiedziała pisarka.  Na koniec były wspólne zdjęcia i czas na autografy. Barbara Kosmowska starała się, by każdy wpis był inny. I tak fankom Harry Pottera napisała „H.P. jest OK”. - Bardzo nam było miło spędzić ten czas z panią Barbarą. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się z nią spotkamy-powiedziały po spotkaniu dziewczyny. Barbara Kosmowska wyjechała z naszego miasta z pięknym albumem fotograficznym „Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy” przekazany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki , który realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki .