Program Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego

Dodano 07 sierpnia 2003, wpis archiwalny Dokonano już analizy stanu wszystkich elementów środowiska oraz określono potencjalne szanse i zagrożenia mające wpływ na działalność w różnych sferach życia społecznego realizując zasady zrównoważonego rozwoju powiatu. W najbliższy piątek, 8 sierpnia, odbędą się kolejne konsultacje, których celem jest wytypowanie zadań na rzecz systematycznej poprawy naszego otoczenia. Jednocześnie określone zostaną wytyczne dla gminnych programów ochrony środowiska.

Działania dotyczące sporządzenia "Programu Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego", Zarząd Powiatu w Jarocinie, podjął zgodnie z ustawą Prawo ochrony środowiska. Starosta Jarociński powołał zespół ds. opracowania projektu tego dokumentu. Zespołowi przewodniczy Wicestarosta Jarociński - Jolanta Mejzińska.

Na wykonanie prac niezbędnych do opracowania programu Rada Powiatu w Jarocinie przeznaczyła kwotę 35 tys. zł (ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). W wyniku postępowania przetargowego wyłoniona została firma "ABRYS" Sp. z o.o. z Poznania. Jej zadaniem jest, m.in. zebranie danych określających stan poszczególnych komponentów środowiska Ziemi Jarocińskiej, dokonanie analizy istniejących już planów, programów, strategii czy studiów uwarunkowań rozwoju dotyczących terenów zlokalizowanych na obszarze powiatu jarocińskiego. Do zadań firmy należy również opracowanie redakcyjne dokumentu.

Po rozpatrzeniu przez Zarząd Powiatu w Jarocinie, projekt "Programu Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego", zostanie przesłany do zaopiniowania Zarządowi Województwa Wielkopolskiego oraz organom wykonawczym gmin powiatu jarocińskiego. Zaplanowano, że po uwzględnieniu uwag zawartych w opiniach, Rada Powiatu w Jarocinie przyjmie dokument w listopadzie tego roku.