Przebudowa drogi powiatowej w Mieszkowie

Dodano 22 kwietnia 2020, wpis archiwalny Przebudowa drogi powiatowej w Mieszkowie

Trwają prace przy przebudowie ulicy Dworcowej w Mieszkowie, od skrzyżowania z ulicą Osiecką do przejazdu kolejowego.

Przypominamy, że inwestycja finansowana jest przy wsparciu  Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat Jarociński pozysklał dofinansowanie na blisko 1,3 mln zł. Zadanie obejmuje wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka  ponad 1 km nowej nawierzchni jezdni. Wydzielony zostanie pas dla ruchu rowerów, powstanie także 1 przejazd dla rowerów. Przebudowie ulegnie dodatkowo ponad 1 km chodników, 1  przejście dla pieszych, przystanki komunikacyjne. Wykonane zostanie oznakowanie aktywne przed przejazdem kolejowym.