Remonty na drogach powiatu jarocińskiego

Dodano 16 maja 2005, wpis archiwalny Przetarg na remonty rozstrzygnięto 17 lutego 2005 roku, wzięło w nim udział 6 firm.

Wyróżniono dwie technologie remontów:
  • przy użyciu emulsji i grysów wykonany remonterem drogowym typu "PATCHER" - na ten cel przeznaczono w bieżącym roku 108 tysięcy złotych brutto.
  • przy użyciu mieszanek mineralno-bitumicznych na gorąco - na ten cel przeznaczono w bieżącym roku 162 tysięcy złotych brutto.

Remont masą na gorąco wykonuje firma: Leszczyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o., ulica Energetyków 4, 64-100 Leszno, natomiast remont emulsją i grysami (tzw. "patcher") wykonuje firma: Zakład Usługowo-Handlowy Damian Wojtkowiak, Bożacin, ulica Ogrodowa 59, 63-700 Krotoszyn.

Remont masą rozpoczęto dnia 11 kwietnia 2005 roku. W pierwszej kolejności remontowano ulicę Powstańców Wielkopolskich ze względu na największe uszkodzenia nawierzchni po okresie zimowym. Następnie remont objął centrum miasta - ulice: Szubianki, Kościuszki, Paderewskiego, Moniuszki, Targowa, Marcinkowskiego, Staszica. W dalszej części remontowane będą pozostałe ulice znajdujące się w Jarocinie, po czym prace przeniosą się na pozostałe drogi powiatu.

W technologii "PATCHER" remontowane będą głównie ulice powiatowe na osiedlach mieszkaniowych oraz drogi pozamiejskie. Metoda ta wymaga dość wysokiej temperatury powietrza (wówczas jest najbardziej skuteczna).

Remont "patcherem" rozpocznie się w drugiej połowie maja tego roku od terenu Gminy Żerków i Jarocin, później prace przeniosą się na drogi w Gminie Jaraczewo i Kotlin.

Prace remontowe planuje się zakończyć do dnia:
  • emulsją i grysami ("PATCHER") - 30 czerwca 2005 roku,
  • masą na gorąco - 31 października 2005 roku, przy czym pierwszy etap zakończy się 31 maja a jesienią naprawione zostaną ewentualne uszkodzenia, które powstaną w okresie letnim.