BIP
« powrót 04 maja 2017

Rocznica uchwalenia Konstytucji

Rocznica uchwalenia Konstytucji photo

W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku im. mjr. Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

W trakcie uroczystości Starosta Jarociński Teodor Grobelny zwrócił się do członków organizacji kombatanckich z podziękowaniami za zaangażowanie w jej organizację - Wszyscy członkowie grup kombatanckich z naszego powiatu, to osoby godne naśladowania, pomimo wieku nadal znajdują w sobie dość siły, aby innym przekazywać swój szacunek do wartości historycznych i uszanowania ojczyzny.  (…) To Wy przekazujecie nam najważniejszą lekcję - działając z tak ogromną charyzmą, uczycie nas patriotyzmu oraz przypominacie o tradycjach narodowych. – mówił starosta.

Z parku, w orszaku prowadzonym przez jarocińskich harcerzy, delegacje przemaszerowały ulicami miasta do kościoła pw. Chrystusa Króla w Jarocinie, gdzie uczestniczyły we mszy św. w intencji Ojczyzny. 

« powrót Drukuj

Czytaj również: