BIP
« powrót 12 września 2017

Przetarg na rozbudowę rozstrzygnięty

Przetarg na rozbudowę rozstrzygnięty photo

Szpital Powiatowy w Jarocinie będzie rozbudowywany. W ostatnich dniach rozstrzygnięto przetarg. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyło warszawskie konsorcjum HELIFACTOR. "Dzięki rozbudowie - powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt" - wyjaśnia prezes szpitala Leszek Mazurek.

Planowanie i czas. Firma  ta podjęła się wykonania wszystkich prac  za łączną kwotę 8.581.710 zł. Prace mają ruszyć najpóźniej na początku października, a zakończą się w ciągu 11 miesięcy. Rozbudowę jarocińskiego szpitala planowano już od dawna.– Roboty będą polegały na  nadbudowie i rozbudowie  budynku obecnego oddziału wewnętrznego oraz łącznika. Obecnie  budynek jest dwukondygnacyjny. Nadbudowa będzie polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących.” - wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Bez perturbacji. Przez cały czas trwania prac budowlanych szpital będzie czynny dla pacjentów, dlatego też wykonawca musi starannie zabezpieczyć i oznakować teren robót. Dodatkowo zobowiązał się też do takiego zaplanowania i przeprowadzenia robót, tak by prace remontowe zbytnio nie przeszkadzały chorym, którzy będą znajdowali się w części objętej rozbudową.

Jak będzie... Zgodnie z założeniami na tzw. niskim parterze znajdzie się  laboratorium szpitalne wraz z  pracownią badań endoskopowych. Natomiast na wysokim parterze zostanie ulokowany  zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. „Pierwsze piętro będzie należało do  oddziału ginekologicznego. Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym i  oddziału wewnętrznego podlegającego modernizacji przewidzieliśmy kaplicę przyszpitalną. Kaplica stanowić będzie nadbudowę istniejących piwnic”.- dodaje prezes Mazurek. 

10 lat gwarancji. Konsorcjum ”Helifactor”, które zajmie się rozbudową daje 10 lat gwarancji  na konstrukcję budynku, 4 lata na roboty wykończeniowe  i 3 lata na urządzenia. „Nie możemy zostać w tyle, bo i medycyna i technika wciąż idą do przodu. Szpital to dla mieszkańców powiatu strategiczna instytucja, gdzie ratuje się ludzkie życie i zdrowie” – dodaje Stanisław Martuzalski,  członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Zabezpieczone pieniądze. Pieniądze na rozbudowę szpital zabezpieczył z obligacji. Jest to kwota 6,1 mln zł. Następne  3 mln złotych pochodzą z kredytu, którego placówce udzielił bank PKO S.A. „Rozbudowa jest konieczna. Dzięki niej polepszą się warunki pacjentów. Chcemy pacjentom przebywającym w szpitalu zapewnić maksymalny komfort leczenia. Bardzo ważnym czynnikiem jest także poprawa warunków pracy personelu”.- konkluduje S.Martuzalski.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka