« powrót 29 września 2017

Rozbudowa szpitala to już fakt

Rozbudowa szpitala to już fakt photo

W ostatnich dniach września br. w jarocińskim szpitalu odbyło się podpisanie umowy dotyczącej rozbudowy budynku Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Umowę podpisali prezes szpitala Leszek Mazurek oraz przedstawiciele konsorcjum Heli Factor, które będzie realizować inwestycję. Przy podpisywaniu umowy obecni byli również Teodor Grobelny,Starosta Powiatu i Stanisław Martuzalski, Członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za sprawy szpitala.

„Dzisiaj jesteśmy o krok dalej, rozpoczynamy zadanie, które powinno być wykonane 5 lat temu przez poprzedniego prezesa.” – mówił Stanisław Martuzalski.

ROZBUDOWA. Zlecone prace dotyczą budynku obecnego oddziału wewnętrznego, interny oraz łącznika.. W chwili obecnej budynek jest dwukondygnacyjny, gdzie zlokalizowany jest Oddział Chorób Wewnętrznych. Nadbudowa polegać będzie na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie istniejących. Dodatkowo budynek zostanie rozbudowany na wysokości wszystkich trzech kondygnacji.

NOWE LOKALIZACJE. W powstałym obiekcie, będą mieścić się: laboratorium szpitalne i pracownia badań endoskopowych, zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii oraz oddział ginekologiczny.Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym a oddziałem wewnętrznym, podlegającym modernizacji, przewidziano kaplicę przyszpitalną. Kaplica stanowić będzie nadbudowę istniejących piwnic.

”Przebudujemy szpital i wyposażymy go. Te oddziały, które powstaną będą już oddziałami nowoczesnymi z nowoczesną infrastrukturą odpowiadającą wymogom czasów” – mówił Starosta Teodor Grobelny po podpisaniu umowy.

 GWARANCJA I TERMIN. Konstrukcja budynku zostanie objęta 10 letnim okresem gwarancyjnym, roboty wykończeniowe 4 letnim, natomiast gwarancja na urządzenia zostanie udzielona na 3 lata. Spółka HELI FACTOR w ramach projektu dla Szpitala Powiatowego w Jarocinie jest odpowiedzialna za całość prac elektrycznych, elektroenergetycznych
i teletechnicznych a także koordynuje prace konsorcjum. To nie pierwszy kontrakt tego zespołu; firmy w ramach tego konsorcjum współpracują ze sobą już od kilku lat, realizując prestiżowe obiekty w całej Polsce. Termin zakończenia prac w jarocińskim szpitalu przewidziano na wrzesień 2018 roku. Łączna kwota wszystkich prac wynosi ponad 8,5 mln zł.

„Było już poprzednio wiele obietnic rozbudowy szpitala, ale my rozbudowujemy ten szpital naprawdę. Posiadamy wsparcie i zaufanie Zarządu Powiatu i Rady Powiatu i zrealizujemy tę inwestycję’ – podsumował Leszek Mazurek, po podpisaniu umowy.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: