SUKCES UCZENNIC z ZSP nr 1

SUKCES UCZENNIC z ZSP nr 1 photo

Martyna Hybiak i Monika Sobkowiak, uczennice Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, zostały laureatkami XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zajmując w nim III i IV miejsce.

Martyna i Monika opisały, jak kształtowało się  zjawisko bezrobocia w Polsce i jakie zmiany dokonały się na rynku pracy w latach 2005-2017.  Uczennice wykazały się rzetelną wiedzą merytoryczną oraz umiejętnością analizowania, przetwarzania, interpretowania, prezentowania informacji i formułowania wniosków. Laureatki ogólnopolskiego konkursu otrzymały dyplomy, ebooki oraz nagrodę książkową. Prace laureatek zostały napisane pod kierunkiem Małgorzaty Ginter.

Ogólnopolski Konkurs Statystyczny organizowany jest przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki.

Czytaj również: