Ścieżka rowerowa Jarocin – Wilkowyja – Żerków

Ścieżka rowerowa Jarocin – Wilkowyja – Żerków photo

11 kilometrów nowej ścieżki rowerowej w przyszłym roku połączy Jarocin z Żerkowem. Inwestycja zakłada budowę 7 km drogi dla rowerzystów od ul. Okrężnej w Jarocinie poprzez Annapol i Wilkowyję, aż do granicy Gminy Jarocin. Kolejne 4 km wybudowane zostaną na terenie Gminy Żerków, do ul. Górki i Parkowej w Żerkowie.

Po styczniowej zmianie władz w Powiecie Jarocińskim w lokalnych mediach zaczęły ukazywać się informacje o zaniechaniu realizacji wspólnych inwestycji zaplanowanych dla powiatu i Gminy Jarocin, w tym budowy ścieżki rowerowej Jarocin – Wilkowyja – Żerków.

– Nic mi nie wiadomo na temat tego, że którykolwiek z partnerów, którzy podpisali listy intencyjne o wspólnej realizacji inwestycji, się wycofał – dementuje informacje członek zarządu powiatu Zbigniew Kuzdżał. - Zgodnie z naszymi planami już niebawem rozpoczną się prace nad dokumentacją projektową ścieżki rowerowej pomiędzy Jarocinem, a Żerkowem. Chcielibyśmy, aby budowa tej inwestycji rozpoczęła się jeszcze w tym roku jest to jednak uwarunkowane terminami uzyskania stosownych pozwoleń na planowaną budowę - kontynuuje Zbigniew Kuzdżał.

W lutym samorządowcy w budżecie powiatu na dokumentację projektową ww. ścieżki zabezpieczyli 120 tys. zł. Inwestycję, zgodnie z podpisanymi w czerwcu ubiegłego roku listami intencyjnymi, wspólnie realizować będą samorządy gmin Jarocin i Żerków oraz Powiatu Jarocińskiego. Wstępnie inwestycję oszacowano na 6,5 mln zł. Według aktualnych informacji budowa ścieżki może pochłonąć środki rzędu około 10 mln złotych, z czego deklarowany wkład finansowy partnerów wynosi: Powiat Jarociński – 5 mln zł, Gmina Jarocin – 3,1 mln zł i Gmina Żerków – 1,9 mln zł. Zakończenie realizacji zadania planuje się na rok 2018.

Pliki do pobrania:

Czytaj również: