BIP
« powrót 12 sierpnia 2017

Skutki nawałnic

Skutki nawałnic photo

W związku z nawałnicą, jaka przetoczyła się przez powiat jarociński i szkodami jakie wyrządziła – Starosta Teodor Grobelny wraz z Wicestarostą Mirosławem Drzazgą – wzięli udział w obradach sztabu kryzysowego zwołanego przez Dariusza Strugałę, Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo, gdyż ta gmina została najbardziej poszkodowana na terenie Powiatu jarocińskiego. Na uwagę zasługuje także fakt, że pan Burmistrz Jaraczewa brał przez całą noc czynny udział w akcji ratowniczej koordynując działania wszystkich służb.

Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje sytuacje w całym powiecie „W skutek podjętych działań zleciliśmy już usuwanie przeszkód i zwalonych drzew, tak by w pierwszej kolejności uzyskać przejezdność na wszystkich drogach powiatowych. Dziękujemy też wszystkim mieszkańcom, którzy spontanicznie i bezinteresownie włączyli się w usuwanie szkód wyrządzonych przez wichurę – mówi Wicestarosta Mirosław Drzazga.

Ustalono w sztabie kryzysowym, że wszelka możliwa pomoc ze strony Powiatu będzie zapewniona. „Zakupiliśmy bardzo dużą ilość plandek do zabezpieczenia uszkodzonych dachów, pokryjemy też koszty wyżywienia dla strażaków, którzy z pełnym zaangażowaniem pracowali tam od nocy, by usunąć skutki nawałnicy i zapewnić niezbędną pomoc mieszkańcom gminy Jaraczewo, w tych trudnych dla nich momentach. Chcę jeszcze raz bardzo mocno podziękować wszystkim strażakom za ich ofiarną służbę.” – mówi Starosta Teodor Grobelny.

Na bieżąco o skutkach nawałnicy w naszym powiecie jest także informowana pani Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. Szacunkowe podsumowanie strat wyrządzonych przez nawałnice nastąpi w ciągu paru dni – gdy spłyną raporty z każdej gminy powiatu jarocińskiego. Zarząd Powiatu Jarocińskiego zwróci się także do Wojewody Wielkopolskiego o pomoc finansową dla osób najbardziej poszkodowanych przez nawałnice, z tzw. funduszu kryzysowego.

„Chcemy też uspokoić wszystkich mieszkańców Powiatu, że sytuacja jest monitorowana na bieżąco i w każdej nagłej sytuacji będziemy reagować, ponieważ wszystkie służby są już w stanie pełnej gotowości". - podsumowuje  Wicestarosta Mirosław Drzazga.

« powrót Drukuj

Czytaj również: