BIP
« powrót 28 września 2017

Sportowy Powiat

Sportowy Powiat photo

28 września w Zespole Szkół Ponadgimazjalnych nr 1 w Jarocinie odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/18 połączona z podsumowaniem rywalizacji powiatowej za ubiegły rok szkolny.

SZKOŁY STARTUJĄC w zawodach uczestniczą w rywalizacji o tytuł „Najbardziej Usportowionej Szkoły w Wielkopolsce”. Równocześnie suma punktów zebranych przez szkoły z każdego powiatu określa pozycję w rywalizacji powiatowej. Uroczysta Inauguracja odbyła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbywają się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W RYWALIZACJI SPORTOWEJ za rok szkolny 2016/17 w klasyfikacji powiatów, szkoły z powiatu jarocińskiego wywalczyły pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i szóste miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

ZWYCIĘZCĄ we współzawodnictwie sportowym wśród szkół ponadgimnazjalnych z Województwa Wielkopolskiego okazała się właśnie jarocińska „Jedynka”, która dzięki tej wygranej została wybrana na gospodarza tegorocznej uroczystości inauguracyjnej

DYPLOMY oraz pamiątkowe statuetki, jakie otrzymał Powiat Jarociński z rąk Zdzisława Urbańczyka, Prezesa SZS „Wielkopolska” odebrał Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga. "Jestem bardzo dumny z naszej młodzieży i jej osiągnięć sportowych, dzięki którym Powiat Jarociński jest tak wysoko w klasyfikacji i życzę dyrektorom naszych szkół, by nadal tak doskonale pracowali z młodzieżą uzdolnioną sportowo" - mówił zaraz po odebraniu pamiatkowej statuetki i dyplomu Wicestarosta Powiatu jarocińskiego, Mirosław Drzazga, odpowiedzialny za sprawy oświatowe w Powiecie jarocińskim.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

Zobacz także:

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner
 baner

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

63-200 Jarocin
Al. Niepodległości 10-12

tel. 62 747-15-96
fax. 62 747-33-37
  • herb Jarocin
  • herb Jaraczewo
  • herb Kotlin
  • herb Żerków
realizacja:Studio Fabryka