Spotkanie Starosty z organizacjami pozarządowymi

Dodano 16 marca 2006, wpis archiwalny "Na ogłoszony w styczniu konkurs wpłynęło 97 wniosków, które złożyło 50 stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego. Cieszy nas bardzo Państwa aktywność.- powiedział w trakcie swego wystąpienia Starosta Jarociński S. Wąsiewski."-Budujący jest fakt, że organizacje pozarządowe na terenie Powiatu Jarocińskiego przejawiają tak wysokie ożywienie. Pamiętać przecież musimy, że zgłoszone przez Państwa oferty to nie wszystkie imprezy, które odbywać się będą na Ziemi Jarocińskiej w bieżącym roku. Na dofinansowanie zgłoszonych ofert powiat przeznaczył 56.000 zł na kulturę, 25.000 zł na sport oraz 4.500 zł na promocję zdrowia".

Wicestarosta Jarociński Jolanta Mejzińska, która była przewodniczącą komisji konkursowej przedstawiła zasady i kryteria, którymi kierowała się komisja przy wyborze ofert. W swym wystąpieniu podkreśliła, że wybór był niezwykle trudny, ponieważ złożone projekty organizacji imprez i przedsięwzięć zawierały bardzo wartościowe propozycje. Głos zabrał również p. R. Gruchalski, który brał udział w posiedzeniach komisji jako obserwator z ramienia organizacji pozarządowych powiatu. Następnie pracownicy starostwa omówili warunki wypełniania umów oraz zasady dokonywania rozliczeń po wykonaniu zadania. Spotkanie zakończyła prezentacja zdjęć z realizacji zadań publicznych Powiatu Jarocińskiego w minionych latach oraz krótki film obrazujący projekt „Od Aten do Jarocina”.

rozdanie_dotacji2.jpg

rozdanie_dotacji3.jpg