Spotkanie z rolnikami z Holandii

Dodano 26 sierpnia 2009, wpis archiwalny

Przez ten czas różnie potoczyły się losy uczniów szkoły rolniczej. Niektórzy prowadzą dziś własne gospodarstwa, ale są i tacy, którzy związali swe życie z zupełnie innymi zawodami. Spotkanie było okazją do wspomnień, ale i do wymiany doświadczeń i omówienia dalszych przedsięwzięć w ramach współpracy z holenderskimi rolnikami.

W imieniu samorządu powiatowego, który sprawuje pieczę nad ówczesnym Zespołem Szkół Rolniczych a dzisiejszym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach, starosta Stanisław Martuzalski i sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht podziękowali przyjaciołom z Holandii za to, że kiedy w Polsce nowoczesne technologie znane były głównie z książek, nasza młodzież mogła korzystać z doświadczenia zachodnich rolników i pod ich pieczą korzystać z nowoczesnego sprzętu rolniczego.