Starają się o kolejne środki

Dodano 06 października 2014, wpis archiwalny

Wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Brzostów – Panienka – granica powiatu w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” został złożony przed kilkoma dniami. Powiatowy wniosek jest jednym ze 108, które wpłynęły do Wojewody Wielkopolskiego, z tego 48 dotyczących dróg powiatowych, a 60 – dróg gminnych. Dostępna dla Województwa Wielkopolskiego alokacja na drogi powiatowe wynosić będzie ponad 41 mln zł (wnioskowana kwota to 75.636.727,00 zł). Ocena wniosków, niezbędna do stworzenia wstępnej listy rankingowej, zostanie zakończona najpóźniej do 31 października 2014 r.

Inwestycja pn. „Przebudowa drogi powiatowej Brzostów – Panienka – granica powiatu” obejmuje przebudowę ponad 5 km drogi powiatowej od połączenia z drogą krajową nr 12 przez Zalesie, Panienkę do granicy powiatu z powiatem średzkim. Inwestycja ma kosztować ponad 5,6 mln zł. Ze „schetynówek” powiat stara się pozyskać 50% kosztów tj. ponad 2,8 mln zł.  Zgodnie z wnioskiem wkład własny Powiatu Jarocińskiego wyniesie 2 mln zł, pozostałą sumę, pokryją  partnerzy w realizacji przedsięwzięcia (Gmina Jaraczewo, Gmina Jarocin, Zakład Usługowo Handlowy Roboty Ziemne, Drogowe i Usługi Transportowe Mieczysław Barcik: 1.000,00 zł, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Agro-Trak” Błażej Michalak: 5.000,00 zł, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „GM” Objektbau Spółka z o.o.: 5.000,00 zł, ZALMET Sp. z o.o.: 3.000,00 zł). Inwestycja obejmować będzie wykonanie na całej długości przebudowywanego odcinka nowej nawierzchni jezdni oraz częściowe poszerzenie. Powstaną m.in. chodniki w Zalesiu oraz w Panience, przejścia dla pieszych oraz zatoka autobusowaw Zalesiu. Dodatkowo wymienione i uzupełnione zostanie oznakowanie pionowe, zamontowane zostaną bariery ochronne. Przewidziane jest również wyrównanie i poszerzenie poboczy oraz odmulenie i odtworzenie rowów. Wykonane zostanie ponadto odwodnienie powierzchniowe jezdni na długości 148,5 m.