Starościna z Zalesia a starosta z Góry

Dodano 22 lipca 2008, wpis archiwalny

Pani Ewa jest mieszkanką Zalesia i wraz z mężem Januszem prowadzi 60 ha gospodarstwo rolne, w którym zajmuje się hodowlą trzody chlewnej i bydła. Starościna ukończyła Wielkopolską Wyższą Szkołę Humanistyczno - Ekonomiczną w Jarocinie. Obecnie zajmuje się domem, pomaga mężowi w pracach gospodarczych i wychowuje małego synka. W wolnym czasie dla relaksu lubi czytać dobre książki.

Jerzy Jankowski mieszka w Górze i wraz z żoną Jolantą prowadzi 102 ha gospodarstwo rolne, na którym uprawia buraki, kukurydzę, zboża, posiada także własne łąki. Państwo Jankowscy hodują bydło mleczne, niedawno wybudowali nowoczesną oborę, która spełnia standardy unijne. Pan Jerzy interesuje się polityką, sportem, w wolnym czasie lubi czytać literaturę fachową. Starosta tegorocznych dożynek gminno-powiatowych jest członkiem Rady Nadzorczej Mleczarni w Jarocinie, zasiada także w zarządzie Związku Plantatorów Buraka Cukrowego (rejon Witaszyce) oraz jest delegatem Walnego Zgromadzenia Banku Spółdzielczego w Jarocinie.