Starosta wydał pozwolenie na wycinkę drzew w Mieszkowie

Dodano 26 czerwca 2014, wpis archiwalny Starosta wydał pozwolenie na wycinkę drzew w Mieszkowie

Na drodze do budowy sali stanęła wycinka drzew, bowiem inwestor – spółka Jarocin Sport - zbyt późno zwrócił się do starostwa z wnioskiem o wydanie decyzji na ich usunięcie. Ustawa o ochronie przyrody precyzuje, że mając na względzie ochronę siedlisk gatunków chronionych nie zaleca się wycinki drzew w okresie od marca do października. Wniosek Jarocin Sport wpłynął do starosty dopiero 26 maja br., a więc w prawdopodobnym okresie występowania na drzewach gniazd lęgowych ptaków. Starosta, by nie narazić się na złamanie przepisów prawa ochrony przyrody zlecił zbadanie tematu i poprosił o stanowisko w tej sprawie Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu. 26 czerwca br. do starostwa wpłynęło stanowisko RDOŚ mówiące o tym, że drzewa można wyciąć, dlatego jeszcze tego samego dnia, niezwłocznie starosta wydał decyzję umożliwiającą wycinkę drzew, a jednocześnie rozpoczęcie inwestycji w Mieszkowie. Obiecałem, że jeśli RDOŚ nie będzie miał uwag, decyzja umożliwiająca rozpoczęcie budowy zostanie wydana jak najszybciej, by nadrobić czas, który zmarnował burmistrz. I obietnicy dotrzymuję – zapewnia starosta Mikołaj Szymczak podkreślając, że z niecierpliwością czeka na pierwsze prace i pomyślne zakończenie budowy sali gimnastycznej w Mieszkowie.