Starosta zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej

Dodano 02 grudnia 2010, wpis archiwalny
W trakcie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Sali Herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zasłużonym strażakom i samorządowcom wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Wśród wyróżnionych znaleźli się nie tylko strażacy, ale również osoby na co dzień wspierające działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej. – Zawsze starałem się wspierać działalność Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w naszym powiecie. System doskonale zadziałał w trakcie tegorocznej akcji przeciwpowodziowej na terenie gminy Żerków. To, że akcję udało się zakończyć sukcesem jest zasługą całego zespołu ludzi, którzy skoordynowali swoje działania dla wspólnego celu – stwierdził starosta Stanisław Martuzalski przyjmując odznaczenie.