Starostowie debatowali na temat pomocy społecznej

Dodano 23 kwietnia 2009, wpis archiwalny

Konwent zdominowały sprawy finansowania pomocy społecznej w powiatach oraz sytuacja rynku pracy w Wielkopolsce. Samorządowcy debatowali m.in. na temat finansowania świadczeń zdrowotnych w domach pomocy społecznej oraz statusu prawnego personelu medycznego zatrudnionego w DPS-ach. Ważnym zagadnieniem był także rozdział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nie pominięto również tematu finansowania domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej. W dyskusji wzięli udział goście: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jarosław Duda, Pełnomocnik Rządu d.s. Osób Niepełnosprawnych, prezes Zarządu PFRON Wojciech Skiba oraz zastępca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu Barbara Kwapiszewska.  Na konwent przybyła także Krystyna Poślednia - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która w imieniu zarządu województwa zawierała umowy stypendialne z powiatami. Na podstawie tych umów ponad 4 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Wielkopolsce otrzyma stypendia unijne w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego — Priorytet 2, Działanie 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne.