Stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów i studentów z powiatu jarocińskiego

Dodano 31 października 2005, wpis archiwalny Preferencje w otrzymaniu stypendium Marszałka mieli uczniowie i studenci pochodzący z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, zamieszkujący tereny wiejskie i małe miejscowości na terenie Wielkopolski. Warunkiem uzyskania stypendium było również osiąganie bardzo dobrych wyników w nauce oraz w wypadku studentów uczęszczanie na uczelnię w trybie dziennym.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego przyznał kwotę 250,00 zł miesięcznie dla czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu oraz kwotę 300,00 zł miesięcznie dla trzech studentów.

Uczniowie będą otrzymywać stypendia w okresie od września do grudnia, a studenci od października do grudnia br. Stypendia Marszałka wypłacane są przez Urząd Marszałkowski ze środków własnych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.