Stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Dodano 24 kwietnia 2009, wpis archiwalny

O stypendia mogą ubiegać się uczniowie pochodzący z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, posiadający stałe zameldowanie na obszarach wiejskich lub w miastach do 5 tys. mieszkańców, podejmujący naukę lub uczący się w szkole ponadgimnazjalnej kończącej się egzaminem maturalnym. Wnioski o stypendia oraz regulamin ich przyznawania są dostępne w szkołach ponadgimnazjalnych. Kandydaci do unijnego dofinansowania zobowiązani są złożyć odpowiednie dokumenty w szkole, w której pobierają naukę w terminie do 5 maja. Do 8 maja wnioski zostaną zweryfikowane przez specjalną komisję powołaną przez Zarząd Powiatu w Jarocinie. Ostateczną listę osób, którym przyznane zostaną stypendia, zatwierdzoną przez Starostę Jarocińskiego, poznamy 12 maja. Stypendium współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach Działania 2.2. Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Stypendium dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej na rok szkolny 2008/2009

„Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne”

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie: pochodzący z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej – dochody maksymalne 504 zł netto na osobę w rodzinie, lub 583 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności; posiadający stałe zameldowanie na jednym z poniżej wymienionych obszarów: na obszarach wiejskich tzn. terenach położonych poza granicami administracyjnymi miast, w miastach do 5.000 mieszkańców; podejmujący naukę lub uczący się w szkole ponadgimnazjalnej kończącej się egzaminem maturalnym.

Wsparcie może być udzielone uczniom szkół ponadgimnazjalnych publicznych i niepublicznych (mających uprawnienia szkoły publicznej), kończących się egzaminem maturalnym.

Maksymalna kwota stypendium dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych może wynieść 250 zł w skali miesiąca.

Stypendia dla uczniów będą przekazywane w formie finansowej.

Termin składania wniosków: do 5 maja 2009 roku.

Stypendia przyznawane będą na 10 miesięcy.

Do wniosków należy dołączyć:

Oświadczenie o dochodach rodziny uzyskanych w roku 2007.

W przypadku:

osób nie będących rolnikami: zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodu netto uzyskanego przez członków rodziny w 2007 roku;

rolników, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej: zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzające fakt, że członkowie rodziny nie prowadzą działalności gospodarczej; zaświadczenie z Urzędu Gminy o dochodowości gospodarstwa rolnego w 2007 roku;

rolników prowadzących działalność gospodarczą: zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości dochodu netto uzyskanego przez członków rodziny w 2007 roku, zaświadczenie z Urzędu Gminy o dochodowości gospodarstwa rolnego  w  2007 roku.

Zaświadczenie potwierdzające fakt, że osoba ubiegająca się o stypendium jest uczniem szkoły ponadgimnazjalnej (wydawane przez szkoły).

Ksero dowodu osobistego ucznia lub jego opiekuna (w przypadku, gdy uczeń nie jest pełnoletni).