BIP
« powrót 27 kwietnia 2017

Światowy Dzień Inwalidy

Światowy Dzień Inwalidy photo

Dziś, w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy. Święto było okazją do wyróżnienia medalami i dyplomami osób zasłużonych dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie.

Uroczystość podzielono na dwie części. W trakcie pierwszej – oficjalnej, na ręce prezesa Zarządu Rejonowego w Jarocinie Franciszka Matuszewskiego, życzenia i kwiaty dla wszystkich członków Związku złożyli zaproszeni goście. - Państwa postawa jest tym bardziej cenna, że osoby w zaawansowanym wieku dysponują takimi atutami jak kapitał wiedzy, mądrości życiowej i doświadczenia, a także umiejętności kształtowania życia rodzinnego. (…)Wszystkim składam życzenia pogody ducha, dobrego zdrowia, spełniających się marzeń oraz wielu powodów do radości z odnoszonych sukcesów i osiąganych celów - tymi słowami do uczestników uroczystości zwrócił się Starosta Jarociński Teodor Grobelny. W trakcie uroczystości zasłużeni dla Związku członkowie uhonorowani zostali medalami i dyplomami uznania.

W trakcie drugiej części uroczystości seniorzy wspólnie bawili się przy muzyce i skeczach grupy FEST. Obejrzeli także występ Orkiestry Dętej MCT Żerków.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również: