BIP
« powrót 28 kwietnia 2017

Święto jarocińskiego batalionu

Święto jarocińskiego batalionu photo

Dziś w jarocińskich koszarach odbyły się obchody 72. jubileuszu powstania jarocińskiej jednostki wojskowej. Uroczystość była również okazją do pożegnania „starego” i powitania „nowego” dowódcy batalionu.

72. rocznica powstania batalionu była okazją do wręczenia mundurowym pamiątkowych odznak, listów gratulacyjnych za osiągnięcia oraz nagród uznaniowych za wzorowe wykonywanie zadań służbowych.  W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości na czele z dowódcą II skrzydła lotnictwa taktycznego płk dypl. pil. Jackiem Pszczoła. Głównym punktem uroczystości było przekazanie obowiązków Dowódcy jednostki wojskowej, nowym dowódcą został mjr mgr inż. Jarosław Grzesznik. Odchodzący dowódca, Andrzej Galan, podziękował żołnierzom i wszystkim osobom, z którymi współpracował  w trakcie służby w jarocińskiej jednostce.

- W imieniu całej społeczności Powiatu Jarocińskiego dziękuję za otwartość i życzliwość, dzięki której udało się zrealizować wspólne przedsięwzięcia. W naszej pamięci ten okres pozostanie jako czas wspólnego budowania dobrego klimatu dla rozwoju patriotyzmu i umacniania tradycji historycznych w naszym regionie – mówił do odchodzącego dowódcy starosta Teodor Grobelny.

Mieszkańcy, którzy uczestniczyli w święcie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym. W programie uroczystości nie zabrakło także defilady pododdziałów oraz pokazu musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

« powrót Drukuj

Czytaj również: