Święty Marcin z rogalami i Marylą

Dodano 12 listopada 2007, wpis archiwalny

{mosimage}    Trzydniowe uroczystości rozpoczęły się pokazem musztry paradnej i ćwiczeń ułańskich w wykonaniu Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Po mszy św. w intencji Ojczyzny uczestnicy obchodów przemaszerowali na rynek, gdzie odbył się tradycyjny Capstrzyk. Burmistrz Adam Pawlicki, starosta Stanisław Martuzalski oraz dowódca jarocińskiej jednostki wojskowej ppłk. Mariusz Poczekaj oddali cześć bohaterom walczącym o niepodległość naszego kraju składając kwiaty pod tablicą przy kościele św. Marcina.

Drugi dzień obchodów zdominowany został przez muzykę o mocnym brzmieniu. Wieczorne „Listopadowe rockowanie” było okazją do wręczenia tytułu Ambasador Jarocina muzykom legendarnego zespołu TSA, stałego bywalca jarocińskich festiwali i laureata z 1981 roku.

11 listopada w kościele p.w. św. Marcina odbyła się msza św. w intencji Mieszkańców Miasta i Parafii. Po nabożeństwie na rynek wjechał św. Marcin na białym koniu. Mieszkańcy częstowali się rogalami upieczonymi specjalnie na imieniny patrona miasta.

{mosimage}    W ratuszu natomiast podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej odnowiona została 10-letnia współpraca Jarocina i węgierskiego miasta Hatvan. Życzenia w imieniu władz samorządowych powiatu złożył m.in. starosta Stanisław Martuzalski „Życzymy obu samorządom, by umacniały i rozwijały wzajemne kontakty między władzami i mieszkańcami obu miast. Wyrażamy przekonanie, że dalsze lata wzajemnych kontaktów zaowocują jeszcze większymi efektami, zwłaszcza w dziedzinie społeczno-gospodarczej – powiedział starosta.

Kulminacją listopadowych obchodów był koncert Maryli Rodowicz z zespołem i pokaz sztucznych ogni.