BIP
« powrót 20 marca 2017

Szkoła z certyfikatem

Szkoła z certyfikatem photo

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Konkurs przeprowadzony był w okresie od 18 kwietnie 2016 r. do 15 grudnia 2016 r. Jego celem był zwiększenie aktywności szkół w kierunku dostosowania kształcenia zawodowego do wymogów zmieniającego się rynku. Jarocińska szkoła zrealizowała wszystkie zlecone zadania z 100. procentowym wynikiem.

Zadania,  które realizowała „dwójka” polegały na:

  1. Zorganizowaniu spotkania lub cyklu spotkań z lokalnymi pracodawcami – Czego od nas oczekuje rynek pracy i jak sprostać tym wymaganiom?
  1. Przeprowadzeniu w klasach sondażu na temat: ,Jakie predyspozycje i umiejętności zawodowe są szczególnie pożądane przez pracodawców , którego efektem były wykonane.
  2. Przeprowadzeniu  konkursu, podczas którego uczniowie mieli możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami zawodowymi w różnych zawodach .
  3. Spotkaniach z doradcą zawodowym na temat kompetencji personalno-społecznych przydatnych w poszukiwaniu i utrzymaniu prac.
  4. Jakie możliwości zatrudnienia mam po skończeniu szkoły? – dokonaniu rozeznania rynku pracy poprzez przeprowadzenie analizy ofert pracy w okolicznych Urzędach Pracy, w Internecie i ogłoszeń w lokalnej prasie.
  5. Zorganizowaniu  wycieczki o tematyce zawodowej do okolicznych zakładów pracy.
  6. Przeprowadzeniu szkolnego konkursu plastycznego, którego motywem przewodnim była: Moja wymarzona praca.
  7. Zorganizowaniu Dnia Kształcenia Zawodowego z udziałem zaproszonych uczniów z okolicznych gimnazjów, podczas którego uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności zawodowe.
« powrót Drukuj

Czytaj również: