Szkolili działaczy i grali w piłkę

Dodano 26 maja 2008, wpis archiwalny

Podczas szkolenia dyskutowano m.in. o wspieraniu sportu dzieci i młodzieży przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz założeniach programu „Animator Sportu Dzieci i młodzieży”. Dużo uwagi poświęcono krzewieniu idei olimpijskiej.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Akademię Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia, Szkolny Klub Sportowy w Racocie przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” i Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu. Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Urząd Miejski w Jarocinie, jako gospodarze terenu również miały przyjemność współuczestniczyć w organizacji tej inicjatywy.

Teorii o sporcie towarzyszyła praktyka na boisku. Pierwszy dzień szkolenia zakończył się bowiem towarzyskim meczem miejscowych samorządowców, na czele których stanęli starosta jarociński Stanisław Martuzalski i burmistrz Jarocina Adam Pawlicki z uczestnikami szkolenia, w barwach których wystąpili m.in. senator Małgorzata Adamczak i poseł Wojciech Ziemniak. Mimo sporych umiejętności sportowych, którymi wyróżniała się drużyna samorządowców, niestety na boisku goście okazali się od nich lepsi. Usilne starania gospodarzy, wśród których prym wiódł Zbigniew Kuzdżał – znany z zamiłowania do piłki nożnej członek Zarządu Powiatu, nie przyniosły wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla uczestników szkolenia.

---> zobacz galerię z meczu <---