BIP
« powrót 08 września 2017

Szpital z certyfikatem

Szpital z certyfikatem photo

Szpital Powiatowy w Jarocinie nadal z certyfikatem jakości ISO 9001. Ten przyznawany jest tylko na 3 lata i po tym okresie każda placówka medyczna, jeśli nadal chce legitymować się systemem zarządzania jakością- musi poddać się weryfikacji. Taki audyt został przeprowadzony. Zrobiła to Polska Akademia Jakości CERT, która sprawdzała, czy szpital spełnia wszystkie kryteria dotyczące ISO 9001.

„Dzięki temu każdy wie, co ma robić i jak zachować się w określonych sytuacjach. ISO ma też przełożenie na kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, wpływa na wizerunek szpitala na zewnątrz. Uwiarygadnia też szpital w oczach pacjenta. Audyty mają przede wszystkim za zadanie potwierdzenie tego, czy są spełnione określone normy, które pozwalają zaufać placówce”. Jednak, by placówka mogła cały czas posługiwać się certyfikatem- konieczna jest ciągła praca personelu nad utrzymaniem standardów jakości” - informuje Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Podczas audytu po uwagę brano m.in. zarządzanie kadrami i dokumentacją, nadzór nad lekami, utrzymanie infrastruktury, sprzęt medyczny, czy przestrzeganie przepisów BHP. Uwzględniono także leczenie chorych, bo to główne zadanie szpitala. Certyfikat ISO 9001 oznacza też, że wszyscy pracownicy placówki wykonują swoje obowiązki z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa.

« powrót Drukuj

Czytaj również: