BIP
« powrót 26 czerwca 2017

Biała niedziela

Biała niedziela photo

ZAKOŃCZYŁA SIĘ "BIAŁA NIEDZIELA" W JAROCIŃSKIM SZPITALU. Szpital w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym w niedzielę, 25 czerwca zorganizował akcję gratisowych badań pod nazwą "Biała Niedziela", skierowaną do wszystkich mieszkańców powiatu jarocińskiego, którzy chcieli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych przeprowadzonych na terenie placówki.

Wszystkie badania zaplanowane w ramach "Białej niedzieli" odbywały się na terenie szpitala w godzinach 10 - 14. W ramach tej akcji jarociński szpital przygotował: badania laboratoryjne ( MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu ), badania EKG wraz z  pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultacje z prof. Jackiem Piątkiem, który oceniał ryzyko wystąpienia chorób sercowo - naczyniowych. Była też okazja do zrobienia przez Panie badania cytologicznego, diagnozującego  raka szyjki macicy, a wykonywał dr n.med. Włodzimierz Budzyński. Dodatkowo także można było skorzystać z porad dietetyka, który doradzał, jak  prawidłowo się odżywiać oraz przede wszystkim, jak dzięki zdrowej diecie zminimalizować ryzyko chorób cywilizacyjnych.

W zorganizowaniu "Białej  niedzieli" wydajnie pomógł również Powiat Jarociński, który sfinansował całą akcję. "Zależało nam na tym, aby nasi mieszkańcy mieli szansę na skorzystanie z bezpłatnych badań. Każdy z nas cierpi na brak czasu, więc taka akcja, gdzie wiele badań można zrobić w jednym czasie i w jednym miejscu była bardzo potrzebna”  – informuje Stanisław Martuzalski,  członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

W "Białej niedzieli " wzięła też udział Państwowa Inspekcja Sanitarno - Epidemiologiczna z Jarocina, która  wsparła akcję  w zakresie  profilaktyki zakażeń HIV/AIDS oraz uzależnień od tytoniu, alkoholu i innych środków psychoaktywnych. To pierwsza od wielu lat taka akcja profilaktyczna dla mieszkańców powiatu jarocińskiego, którą zorganizował wspólnie z Powiatem jarociński szpital.

"Mamy nadzieję, że dzięki tym badaniom pomogliśmy mieszkańcom, nie od dziś przecież wiadomo, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. "Biała niedziela" spotkała się z dużym zainteresowaniem, o czym mogłem się sam przekonać - mówi Starosta Teodor Grobelny  - i zapewne będziemy takie akcje  cyklicznie powtarzać”

Starosta Teodor Grobelny podczas "Białej Niedzieli" w jarociskim szpitalu

« powrót Drukuj