Tłumy młodzieży na targach edukacyjnych

Dodano 03 lutego 2006, wpis archiwalny targi_edukacyjne1.jpg

W dniu 3 lutego br. odbyła się kolejna, czwarta już, edycja Targów Edukacyjnych Powiatu Jarocińskiego. W tym roku zorganizowana przez Starostwo Powiatowe impreza odbyła się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie. Otwierając targi Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski powiedział: "Poprzednie targi organizowane przez Starostwo Powiatowe spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że te spotkania są pożyteczne i potrzebne. Targi z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem. Dzisiejsza wysoka frekwencja jest tego doskonałym przykładem. Zachęcam do zapoznawania się z bardzo interesującą ofertą szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego."

targi_edukacyjne2.jpg

Oprócz stoisk z ofertą szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego, gdzie uczniowie gimnazjów mogli spotkać się zarówno z kadrą pedagogiczną tych placówek, jak także ze swoimi przyszłymi kolegami, na terenie targów zlokalizowane były stoiska:
  • Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie,
  • Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin,
  • Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej,
  • Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie.
targi_edukacyjne4.jpg

W trakcie trwania targów odbyły się warsztaty "Planowanie kariery zawodowej" dla tegorocznych absolwentów gimnazjów, które pozwolą im podjąć decyzję o wyborze właściwej szkoły. Dla wychowawców klas III gimnazjów Starostwo Powiatowe w Jarocinie zorganizowało warsztaty z zakresu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz doradztwa zawodowego. Przez cały czas trwania targów uczniowie i rodzice mieli możliwość skorzystania z indywidualnych porad w zakresie planowania kariery zawodowej, których udzielali psycholodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie.

Stoiska targowe odwiedzili także zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, lokalnych samorządów i kuratorium oświaty.