Transport darów dla Obwodu Stołbce

Dodano 14 lipca 2008, wpis archiwalny

Po oficjalnej ceremonii przyszedł czas na roboczą część wizyty, podczas której dopracowano szczegóły związane z transportem darów dla Białorusinów, rozmawiano o przyszłorocznych planach wakacyjnej wymiany młodzieży, wymiany kulturalnej oraz wymiany urzędników i radnych. Dzięki kontaktom Bogdana Przedpełskiego udało nam się zorganizować transport darów dla naszych sąsiadów o wartości ok. 1 mln zł, który czeka w Holandii. Zobowiązałem stronę białoruską do przeprowadzenia wszelkich formalności związanych m.in. z transportem granicznym. Teraz czekamy na sygnał, by   przedsięwzięcie uruchomićinformuje starosta Stanisław Martuzalski. Do Obwodu Stołbce trafią m.in. łóżka i wózki elektryczne, stoły operacyjne, balkoniki, fotele elektryczne, zabawki dla dzieci oraz sprzęt szkolny. W ten sposób, choć po części możemy spłacić dług zaciągnięty kiedyś od Polonii, która też nam pomagała – mówi starosta.