Trwa ostatni etap budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków

Dodano 27 kwietnia 2020, wpis archiwalny Trwa ostatni etap budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków

Trwają prace nad ostatnim, trzecim etapem, budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków. Odcinek ten będzie połączeniem dwóch wcześniejszych, zakończonych etapów inwestycji.

III etap będzie miał 4.960 m. Prace budowlane rozpoczęły się w Wilkowyi, za skrzyżowaniem z drogą powiatową w kierunku Łuszczanowa. Zakończą po połączeniu inwestycji w całość. W ramach tego etapu ścieżka rowerowa będzie miała 2 m szerokości i nawierzchnię bitumiczną. Powstanie też kładka rowerowa o szerokości 3 m i długości około 35 m. Zadanie obejmie również wykonanie oświetlenia poziomego i pionowego na całym odcinku. Powiat Jarociński otrzymał 2.973.106,00 zł z Funduszu Dróg Samorządowych na dokończenie budowy ścieżki rowerowej Jarocin-Żerków. Różnica między dofinansowanie z FDS a całkowitym kosztem inwestycji zostanie pokryta z budżetu powiatu.