Trzeba inwestować w lokalnych przedsiębiorców

Dodano 06 października 2015, wpis archiwalny Trzeba inwestować w lokalnych przedsiębiorców

Starosta odwiedził firmy różnych branży, począwszy od przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką skrawaniem części metalowych oraz elementów tworzyw sztucznych, poprzez salon sportowo - turystyczny zajmujący się dystrybucją odzieży, sprzętu sportowego, turystycznego i rekreacyjnego do klubów, szkół, instytucji oraz klientów indywidualnych. Ze wsparcia PUP skorzystał też serwis sprzętu komputerowego i kompleksowej naprawy telefonów komórkowych oraz firma z Parzęczewa zajmująca się działalnością związaną z organizowaniem targów, wystaw, w szczególności budową stoisk targowych.  Wsparcie ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie było możliwe dzięki środkom, które urząd pozyskuje na aktywizację osób bezrobotnych, poprzez co wspomaga też lokalnych przedsiębiorców.