« powrót 18 września 2018

UROCZYSTOŚCI ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA

UROCZYSTOŚCI ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA photo

17 września władze Powiatu Jarocińskiego uczestniczyły w uroczystości z okazji 79 rocznicy agresji Rosji bolszewickiej na Polskę. Na pamiątkę tamtych wydarzeń ustanowiony został Światowy Dzień Sybiraka.

Uroczystości, które odbyły się przy Krzyżu Martyrologii zorganizowane zostały przez Powiat Jarociński przy współpracy ze Związkiem Sybiraków Koło w Jarocinie i  16. batalionem remontu lotnisk w Jarocinie.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Teodor Grobelny, następnie wspólnie z Wicestarostą Mirosławem Drzazgą i Stanisławem Martuzalskim – Członkiem Zarządu Powiatu Jarocińskiego złożyli wiązankę kwiatów.

W uroczystościach wzięli udział jarocińscy sybiracy oraz poczty sztandarowe jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie,  kombatanci i mieszkańcy Jarocina.                                             

Po zakończonej uroczystości przy Krzyżu Martyrologii Starosta zaprosił jarocińskich sybiraków i kombatantów do Starostwa, gdzie przy kawie wysłuchał ich wspomnień  i podziękował za wspólny udział w uroczystości.

« powrót Drukuj

Czytaj również: