« powrót 08 kwietnia 2019

UWAGA! KOMUNIKAT URZĘDU SKARBOWEGO

UWAGA! KOMUNIKAT URZĘDU SKARBOWEGO  photo

POWIAT JAROCIŃSKI - WAŻNE ! KOMUNIKAT URZĘDU SKARBOWEGO

Usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje oferowana jest wyłącznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów może być niebezpieczne. Przypominamy, że jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że resort zidentyfikował strony internetowe, które w swoim opisie proponowały dostęp do usługi Twój e-PIT. Korzystanie z takich pośrednich rozwiązań może wiązać się z ryzykiem wykorzystania danych, użytych do autoryzacji, w nieuprawniony sposób.

Resort finansów na bieżąco monitoruje system, zaleca jednak podatnikom czujność – nie można bowiem wykluczyć, że podobne próby pojawią się w przyszłość.

Pliki do pobrania:

« powrót Drukuj

Czytaj również: