BIP
« powrót 27 czerwca 2017

Uczniowie "Jedynki" bezkonkurencyjni

Uczniowie

„Jedynka” najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce. W roku szkolnym 2016/17 reprezentacja ZSP nr 1 w Jarocinie uzyskała tytuł NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY W WIELKOPOLSCE.

Uczniowie „Jedynki” byli w tym roku bezkonkurencyjni. Wzięli udział we wszystkich 32 konkurencjach i zdobyli 2 345 punktów. „Jedynka” zdeklasowała pozostałe szkoły, wyprzedzając drugą w kolejności szkołę  z Ostrzeszowa o ponad 200 pkt, a trzecią szkołę z Turku o 500 punktów. W sumie sklasyfikowano 235 szkół, co pokazuje, jak liczna i silna była konkurencja, i tym bardziej należą się serdeczne gratulacje i słowa uznania uczniom „Jedynki”.

„Mimo najbardziej ubogiej bazy sportowej, zaangażowaniem nauczycieli i sportową  pasją młodzieży mogliśmy osiągnąć takie doskonałe wyniki i taki sukces. Już w latach poprzednich byliśmy bardzo wysoko w klasyfikacji, dwa lata temu zajęliśmy piąte miejsce, rok temu - trzecie, i tak krok po kroku, z roku na rok robiliśmy postępy – aż wreszcie teraz osiągnęliśmy zamierzony cel i zdobyliśmy najwyższy laur” - podkreśla z dumą Marek Sobczak, Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie

Uczniów trenowały do zawodów panie: Magdalena Józefiak, Grażyna Kędziora, Marta Pawłowska i Iwona Tobolska. Przygotowywali młodych sportowców również panowie: Mateusz Gościniak, Grzegorz Pawlak, Marek Sobczak, Janusz Zwierzycki, Tomasz Skowroński, a także Ojciec Kordian.

 Systematyczna, wspólna praca uczniów i nauczycieli zaowocowała bardzo dobrymi wynikami sportowymi w Finałach Mistrzostw Wielkopolski:

I miejsce – Drużynowe Biegi Przełajowe Chłopców

II miejsce – Siatkówka Plażowa Chłopców

II miejsce – Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców

III miejsce – Streetball Chłopców

III miejsce – LA chłopców

IV miejsce – Szkolna Liga LA Chłopców

IV miejsce – Siatkówka Plażowa Dziewcząt

V m – Biegi na Orientację Dziewcząt

VI miejsce – Drużynowe Pływanie Chłopców

VII miejsce – Piłka Koszykowa Chłopców

X miejsce – Aerobik

Bardzo dobrze spisały się również pozostałe szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Jarocińskiego; VI m zajął ZSP nr 2 w Jarocinie, a XIV – Zespół Szkół Ogólnokształcących.

USPORTOWIONA "JEDYNKA"...

« powrót Drukuj

Czytaj również: