Uroczyste otwarcie drogi Żerków-Bieździadów

Dodano 19 listopada 2004, wpis archiwalny droga_biezdziadow_2.jpgOd lipca tego roku mieszkańcy Bieździadowa dojeżdżają do Żerkowa piękną drogą powiatową, która powstała dzięki środkom z SAPARD-u i z budżetu powiatu jarocińskiego.

W wyniku realizacji inwestycji poprawiło się połączenie Bieździadowa z ulicą Kolejową w Żerkowie, co ułatwia dojazd użytkowników do wszystkich posesji, a także awaryjny dojazd do drogi powiatowej Klęka-Żerków. Uatrakcyjnieniu uległ dojazd do Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego, poprawie uległo bezpieczeństwo rowerzystów na istniejącym, oznakowanym szlaku rowerowym. Drogę o długości 1650 m, szerokości jezdni 5,5 m, wykonało jarocińskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "DroBud" S.A., które w przetargu przedstawiło najkorzystniejszą ofertę.

A jak do tego doszło?

11 września 2003 roku do Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiat jarociński złożył wniosek o pomoc finansową na przebudowę drogi powiatowej Żerków-Dębno, na odcinku Żerków-Bieździadów. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie. Prace rozpoczęto w maju tego roku, a zakończono w lipcu.

Całkowity koszt budowy drogi wyniósł 610 964,83 złotych, z czego 305 482,41 złotych to kwota pomocy finansowej w ramach programu SAPARD (czyli 50 %), a drugie 305 000 zł pochodziło z budżetu powiatu jarocińskiego.

Droga powstała w ramach działań na rzecz rozwoju i poprawy infrastruktury obszarów wiejskich.

W 2004 roku w gminie Żerków budżet powiatu zainwestował również 50 000. zł w budowę chodników: wzdłuż drogi powiatowej w Stęgoszy, wzdłuż drogi powiatowej w Chrzanie oraz przy ulicy Targowisko w Żerkowie.