otwórz widżet facebooka

Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

Dodano 29 kwietnia 2010, wpis archiwalny

Wśród przyjezdnych znalazły się zespoły, które zajęły czołowe miejsca w Finale Wojewódzkim Licealiady WIMS w aerobiku grupowym rozegranym 31 marca 2010r. w poznańskiej Arenie. Poziom występów był bardzo wysoki, a choreografie układów i umiejętności taneczne zawodników wywarły duże wrażenie, zarówno na licznie zgromadzonych kibicach, jak i komisji sędziowskiej. Drużyny walczyły o miejsca na podium, puchary i medale, ale także o wartościowe nagrody rzeczowe, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Wśród nagród były m.in.: mikrofon bezprzewodowy, radiomagnetofon, dart elektroniczny, duże piłki gimnastyczne, piłki siatkowe. Najlepszą drużyną okazał się zespół reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wlkp., II miejsce wywalczyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Kępnie, a III - Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie. IV lokatę wywalczyły zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie, V - III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp., VI - Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Na VII miejscu sklasyfikowano pięć drużyn: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Turku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, Liceum Ogólnokształcące w Puszczykowie, II Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.