Wizyta Prezydenta RP w Jarocinie

Dodano 21 września 2015, wpis archiwalny Wizyta Prezydenta RP w Jarocinie

Nigdy dotąd na Ziemi Jarocińskiej nie gościł polityk tak wysokiego szczebla. Prezydent Duda odwiedzi Jarocin na zaproszenie włodarzy powiatu i gminy. Na miejsce spotkania z mieszkańcami wybrano jarociński Rynek. Jak czytamy w piśmie z Gabinetu Prezydenta celem wizyty będzie zapoznanie się z sukcesami i problemami mieszkańców Jarocina i okolic. Prezydent obejrzy także największą inwestycję, jaką jest Zakład Gospodarki Odpadami w Witaszyczkach. Włodarze nie kryją również chęci zaproponowania objęcia honorowym patronatem Prezydenta RP zbliżającej się 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, co z pewnością podniosłoby rangę wydarzenia. Cały czas prowadzimy rozmowy z Gabinetem Prezydenta, by ustalić termin wizyty, o czym niezwłocznie poinformujemy mieszkańców, by mogli uczestniczyć w tym niecodziennym spotkaniu – informuje starosta Bartosz Walczak.