Wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę szpitala w Jarocinie

Dodano 19 września 2005, wpis archiwalny Po przywitaniu obecnych Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski wygłosił krótkie przemówienie, w którym powiedział między innymi: "Samorząd Powiatowy przywiązuje ogromną wagę dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu jarocińskiego. Bezpieczeństwo to stanowi dla nas priorytet. Nigdy nie unikaliśmy trudnych, odpowiedzialnych wyzwań w tym zakresie. Wraz z dyrekcją szpitala podjęliśmy działania, aby nie tylko utrzymać ten szpital przy życiu, ale także spowodować, by stał się nowoczesną spełniająca wszelkie normy placówką opieki zdrowotnej. To dlatego w ciągu ostatnich czterech lat wartość zakupów, inwestycji oraz remontów w jarocińskim szpitalu przekroczyła kwotę 5 mln zł, to dlatego pozyskaliśmy przeszło 10 mln zł środków zewnętrznych i zaangażujemy blisko 2 mln zł ze środków własnych. Z dumą mogę powiedzieć, że był to jedyny słuszny krok."

szpital_kamien2.jpgAkt erekcyjny, który następnie został wmurowany w ścianę powstającego budynku, podpisali: Jan Grzesiek - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Kazimierz Kościelny - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Sławomir Wąsiewski - Starosta Jarociński, Czesław Robakowski - Przewodniczący Rady Powiatu w Jarocinie, Tomasz Paczkowski - Dyrektor ZZOZ w Jarocinie oraz Zofia Gostyńska - Pielęgniarka Bloku Operacyjnego ZZOZ w Jarocinie.

Akt erekcyjny oraz pamiątkową tablicę, którą odsłonił Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, poświęcił ksiądz A. Sosiński.

szpital_kamien3.jpg