Współpraca z degustacją w tle

Dodano 18 kwietnia 2012, wpis archiwalny

Przedsiębiorcy z terenu Powiatu Jarocińskiego niejednokrotnie w latach ubiegłych mieli okazję spotkać się i dyskutować o swoich problemach. Wnioskowali jednak o spotkania częstsze i w określonym gronie by łatwiej było wymieniać się im doświadczeniami. Stąd też decyzja o zawężeniu grona przedsiębiorców do tych związanych z branżą spożywczą.

Współorganizacji spotkania podjęli się Starosta Jarociński, jarociński oddział Banku Zachodniego WBK i Burmistrz Miasta i Gminy Żerków.

W trakcie konferencji tematykę pozyskiwania środków unijnych na szkolenia językowe i informatyczne przybliżył wszystkim Omar Saoudi z Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Kaliszu. Prelegenci z poznańskiej Kancelarii Ginelli Wienskowski Sobczak zmierzyli się z tematyką podatkową. Głos w dyskusji zabrał również Grzegorz Kośmider z  Klubu Przedsiębiorców Ziemi Krotoszyńskiej, który wskazał korzyści płynące ze współpracy lokalnych firm. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak informacje dotyczące ostatniej szansy pozyskania dotacji unijnych na rozwój działalności. Pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z jarocińskiego starostwa omawiali szczegóły możliwości pozyskania dotacji, która może wynieść nawet 1 milion 200 tysięcy złotych.

W trakcie spotkania przedsiębiorcy zaprezentowali również swoje produkty. Nie brakowało chętnych do degustacji wyrobów Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie, wypieków z piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Jarocinie oraz ekskluzywnych dań z kuchni Pałacu Witaszyce.