Wydział Komunikacji w Jarocinie zmienia siedzibę

Dodano 12 maja 2011, wpis archiwalny

W kwietniu ubiegłego roku Powiat Jarociński nabył od Państwowego Nadleśnictwa Jarocin nieruchomość przy ulicy Zacisznej 2 i 2a - dawny Ośrodek Techniki Leśnej, z przeznaczeniem na nową siedzibę Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie oraz Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Dotychczasowe warunki pracy w tych urzędach znacznie odbiegały od obowiązujących standardów. Nowa lokalizacja umożliwiła zamianę ciasnych  pomieszczeń biurowych na przestronne, jasne i funkcjonalne.

W celu przystosowania obiektu do nowych funkcji, które obecnie ma spełniać, poddano go generalnej modernizacji  i rozbudowie. W ramach termomodernizacji wykonano ocieplenie ścian oraz modernizację systemu grzewczego, którego koszt w 85% został pokryty ze środków unijnych. Prace budowlane obejmowały częściową zmianę układu pomieszczeń biurowych i ciągów komunikacyjnych. Wykonano nowe przyłącza wodociągowe, sanitarne i energetyczne, nowe sufity, posadzki i ściany. Obiekt został wyposażony w nową instalację elektryczną oraz sieć telefoniczną, komputerową i antywłamaniową. W archiwum zamontowano regały półkowe przesuwne, które w znacznym stopniu ułatwiają dostęp do dokumentów i jednocześnie pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni pomieszczeń.

{mosimage}

Na poprawę jakości pracy urzędów wpłynie z pewnością zainstalowana w całym obiekcie klimatyzacja oraz elektroniczny system kolejkowo - przywoławczy, który umożliwi zorganizowaną, sprawną i bezkonfliktową obsługę interesantów. Komfort pracy poprawi także funkcjonalne urządzenie biur oraz poczekalni dla oczekujących. Nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych, w obiekcie znajdują się wszelkie udogodnienia w tym winda i toalety z odpowiednim oprzyrządowaniem.

(b.a)