« powrót 06 listopada 2017

Wyróżnienia dla nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego

Wyróżnienia dla nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego photo

Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły nauczycielom odznaczenia państwowe: Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W gronie wyróżnionych i laureatów znalazło się 8 nauczycieli z Powiatu Jarocińskiego.

Uroczystość wręczenia nagród Ministra Edukacji Narodowej i nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odbyła się  w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu. W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał 89 nagród nauczycielom z całego makroregionu wielkopolskiego.

W gronie wyróżnionych znaleźli się nauczyciele z powiatu jarocińskiego: Alina Kasprzak (Szkoła Podstawowa w Żerkowie), Iwona Nowicka (Gimnazjum w Kotlinie), Weronika Olek –Taszarek (Szkoła Podstawowa nr  2 w Jarocinie), Iwona Tobolska (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 w Jarocinie).

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty w roku 2017 Krzyżem Zasługi odznaczono 43 osoby, wśród nich znalazła się Agnieszka Kubiak (Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie), która otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi.

W tym roku przyznano 118 Medali Komisji Edukacji Narodowej, które są nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania; wśród wyróżnionych  znależli się Regina Gruchalska (Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie) oraz Zbigniew Rychter (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr  2 w Jarocinie).

Czytaj również: