Wystawa "Od Aten do Jarocina" otwarta

Dodano 06 marca 2006, wpis archiwalny
Na uroczystości otwarcia wystawy obecni byli zaproszeni goście: m.innymi Senator VI kadencji Senatu RP M. S. Witczak, samorządowcy, przedstawiciele klubów sportowych, nauczyciele i media. Ekspozycja przedstawia zdjęcia wykonane przez wybitnych polskich fotoreporterów akredytowanych na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku oraz zdjęcia z imprez sportowych, które odbyły się na terenie powiatu w ramach projektu „Od Aten do Jarocinia – Igrzyska Olimpijskie Źródłem Pozytywnych Wartości”. Projekt ten opracowany przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie zyskał uznanie Komisji Europejskiej i jako jedyny w Wielkopolsce, i jeden z sześciu w Polsce, otrzymał dofinansowanie w ramach programu EYES 2004. Głównym jego celem było propagowanie kultury fizycznej, rekreacji, idei olimpizmu oraz zasad fair play we współpracy sportowej i kulturalnej młodzieży.

Niecodzienną wystawę można zwiedzać w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie (ul. Wojska Polskiego 66) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 w dniach od 3 do 31 marca br.

wystawa2.jpg

wystawa3.jpg