XLVIII sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 14 grudnia 2021, wpis archiwalny

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym  (Dz.U. z 2020 r. poz. 920) zwołuję XLVIII SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, na dzień 20 grudnia 2021 r. (poniedziałek) o godz. 15:00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Przyjęcie protokołu z obrad XLVII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po XLIII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

4. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po XLIII sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

5. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia "Programu służącego działaniom profilaktycznym mającym na celu udzielenie specjalistycznej pomocy zwłaszcza w zakresie promowania i wdrożenia prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci w rodzinach zagrożonych przemocą w rodzinie w Powiecie Jarocińskim na lata 2022-2026”

6. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2022-2024.

7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie uchwalenia „Programu Ochrony Środowiska Powiatu Jarocińskiego do roku 2030” wraz z aktualizacją „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla powiatu jarocińskiego”.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie okreslenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia powyższego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.

10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2021 - 2030.

11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2021 r.

12. Interpelacje i zapytania radnych.

13. Wnioski i oświadczenia radnych.

14. Wolne głosy i wnioski.

15. Komunikaty.

16. Zakończenie obrad.

Materiały dotyczące posiedzenia są już dostępne w systemie eSesja oraz pod następującym adresem: https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/161123

Rady Powiatu